1. Home >
  2. Po remízovém finále slaví Češi titul

Po remízovém finále slaví Češi titul

Evženie Votinská, 26.07. 2021 Aktuality

Mistrovství Evropy kadetů v Brně skončilo výhrou české reprezentace, Francie skončila druhá, Nizozemsko třetí.

Finále turnaje muselo být za stavu 4:4 v polovině 5.směny přerušeno, a posléze ukončeno pro nepřízeň počasí. Na Městském baseballovém stadionu se spustil prudký déšť, který vyhnal všechny hráče i fanoušky pod střechu. Na základě pravidel CEB pak technický delegát turnaje určil jako vítěze Česko. Vliv na toto rozhodnutí měla vysoká výhra Čechů ve skupině (19:3).

Samotné finálové utkání začal lépe český tým, který v úvodní směně dokázal naplnit všechny mety a získat první bod zápasu. Další tlak ale startující francouzský nadhazovač Esteban Briones ustál. Česká obrana v čele se startujícím Matyášem Landou pracovala první dvě směny bezchybně a soupeře do žádného tlaku nepustila. Francouzský útok se ozval na začátku 3.inningu, kdy dokázal složit dva singly za sebou a obsadit s jedním autem první a třetí metu. Po sérii nepřesností české obrany a dalších odpalech vytěžil z této situace 4 body. Češi v dohrávce opět obsadili všechny mety a díky hitu Pavla Jozka stáhli dva body. Jozek následně kraloval také na nadhozu a Česko mohlo jít opět do útoku. Srovnávací bod zařídil Ventruba, jenž se dostal do hry po dvoumetrovém odpalu a pro bod po sebeobětovacím odpalu Moravce. Francie ještě stihla odehrát svůj útok v 5.směně, který ale na stavu 4:4 již nic nezměnil. Pak už nad baseballem zvítězilo počasí.
Hlavní rozhodčí finálového utkání byla Alessia Cicconi, na metě rozhodoval Mojmír Jankovič.

Finále předcházel souboj o bronz mezi Nizozemskem a Itálií. Oba týmy určitě pomýšlely na finále, ale své semifinálové souboje s Českem, resp. Francií nezvládly. Jednou v turnaji se již spolu utkaly, ve skupině B v Trnavě vyhrála jasně Itálie. Nizozemci se ale pustili do soupeře bez respektu a ujali se v zápase vedení 2:0. K obratu se italský tým nadechl na začátku 3.inningu. Dvě mety zdarma a tři dobré odpaly přinesly nejen 3 body na italskou stranu, ale také střídání startujícího nadhazovače. To ale byla poslední bodová radost italského týmu. Nizozemsko dokázalo vzápětí odpovědět po doběhu Mercada a srovnat stav skóre. Po bodu pak přidali i v 5. a 6. inningu a do poslední směny vstupovali za stavu 5:3. Italové začali svůj útok špatně – strike out a ground ball znamenaly dva auty. Na metu zdarma reagoval holandský trenér střídáním nadhazovače. Amarensio Franka si společně s obranou s Edoardem Cornelli poradili a Nizozemsko mohlo slavit bronzové medaile.

 

Konečné pořadí turnaje

  1. Česká republika
  2. Francie
  3. Nizozemsko
  4. Itálie
  5. Německo
  6. Slovensko
  7. Rakousko
Starší články