1. Home >
  2. O semifinalistech je rozhodnuto

O semifinalistech je rozhodnuto

Evženie Votinská, 23.07. 2021 Aktuality

Páteční zápasy v Trnavě a v Brně ukončily základní skupiny ME kadetů a rozhodly o nasazení týmů do dalšího průběhu turnaje.

Očekávané utkání skupiny B v Trnavě mezi Itálií a Nizozemskem skončilo, možná trochu překvapivě, jasnou výhrou italských hráčů 12:2. Ti k dobrému výsledku vykročili hned v dohrávce první směny, kdy Daniele Persia odpálil dvoubodovým homerun a stanovil stav na 4:0 pro svůj tým. Další 4 body v jedné směně získala Itálie v dohrávce 5.hry. pomohl k nim triple Edoarda Cornelli na plné mety.

První vítězství v turnaji vybojovalo Slovensko v zápase s Rakouskem. Pořadatelský tým sice v zápase prohrával, ale ve 3.směně se dokázal více prosadit a nakonec vyhrál 5:3. Complete game odházel Matej Uhnavý, který zaznamenal hned 7 strike outů.

Skupinu B tedy vyhrála Itálie před Nizozemskem, Slovenskem a Rakouskem.

Skupina A v Brně měla na pořadu opět pouze jedno utkání. V něm nastoupila česká reprezentace proti Německu. Němci podlehli v prvním zápase Francii a pro postup do semifinále potřebovali zvítězit. Diváci viděli dramatické střetnutí, Němci bojovali o svou šanci do poslední chvíle. Do zápasu vstoupili aktivně a po metě zdarma a singlu šli do vedení, které navýšili na začátku 3.hry. Češi dokázali v průběhu utkání srovnat a průběžný výsledek utkání otočit po tlaku v dohrávce 5.inningu. Obhájci titulu se nevzdávali do poslední chvíle, ale nakonec podlehli 3:4. Tento výsledek je vyřadil z bojů o medaile.

Všichni účastníci ME se během pátečního dne přesunuli do Brna, kde je čekají závěrečné duely. Semifinálové dvojice jsou tedy následující: Česko vs. Nizozemsko a Itálie vs. Francie. Ve skupině o 5.-7. místo se utkají Německo, Slovensko a Rakousko.

Sobotní program:
11:00 Brno, areál U Hrocha – Německo vs. Rakousko
15:30 Brno, areál U Hrocha – Itálie vs. Francie
19:00 Brno, MBS – Česko vs. Nizozemsko

Starší články