1. Home >
  2. Tři rozdílová vítězství

Tři rozdílová vítězství

Evženie Votinská, 22.07. 2021 Aktuality

Druhý den mistrovství přinesl tři rozdílové výsledky. Ve skupině B měli Itálie a Nizozemsko opět jasně navrch, ve skupině A porazilo Česko včerejšího vítěze nad Německem, Francii také jasným výsledkem.

Vše začalo v 11:00 hod. v Trnavě utkáním mezi Rakouskem a Itálií. Rakouští hráči podlehli v prvním dnu Nizozemsku 0:15. Nyní získali v úvodní směně první bod celého zápasu a také svůj první hit v turnaji, ale nakonec odešli poraženi rozdílovým výsledkem 1:15. Ten se zrodil až v 6.směně, ve které Itálie zatlačila sérií hitů a připsala si hned 8 bodů. Má tak na svém kontě dvě výhry.

Rovněž dvě vítězství ve dvou zápasech získalo Nizozemsko. To si dnes poradilo se Slovenskem stejným výsledkem 15:1. Hostitelé jedné ze skupin ME tak opět skórovali, ale na první výhru v turnaji si musí počkat. Nizozemci byli od začátku zápasu lepší, dokázali skórovat v každé směně a po 5 inninzích mohli jít slavit.

Ve skupině A v Brně se tentokrát žádné drama nekonalo. Český tým vstoupil do svého úvodního utkání na šampionátu proti Francii aktivně. Hned v první směně obsadil všechny mety a vytěžil z nich dva body. Rozdílový výsledek se zrodil v 3.inningu, kdy Češi bodovali celkem osmkrát a donutili soupeře k několikerému střídání nadhozu. Francouzi se bodově prosadili až v dohrávce 3. inningu, ale Češi si v pohodě dokráčeli pro konečnou výhru 19:3 po 6 směnách.

Francie tak končí ve skupině A s bilancí 1 výhry a 1 porážky. Ve skupině B se mohou fanoušci těšit na souboj Itálie s Nizozemskem, Německo bude hrát s Českem o naději.

Program pátečních utkání:
11:00 Trnava – Itálie vs. Nizozemsko
16:00 Trnava – Rakousko vs. Slovensko
19:00 Brno – Česko vs. Německo

Starší články