1. Home >
  2. Výhry pro Nizozemsko, Itálii a Francii

Výhry pro Nizozemsko, Itálii a Francii

Evženie Votinská, 21.07. 2021 Aktuality

Kadetské mistrovství Evropy má za sebou první hrací den. Ve skupině B v Trnavě vítězili favorité rozdílem, ve skupině A v Brně viděli diváci dramatické utkání Německa s Francií.

Prvním zápasem ME bylo střetnutí mezi Nizozemskem a Rakouskem. Favorit neměl problémy a jedenácti body ve 2.směně rozhodl o své jasné výhře 15:0. Holandští nadhazovači Verkruijssen a Kuijer odehráli kombinovaný no-hitter.
Rovněž druhý duel skupiny B skončil rozdílovou výhrou favorita. Itálie porazila domácí Slovensko 12:1, když se jí podařilo urvat hned v úvodní směně utkání sedm bodů. Čestný doběh pro Slovensko získal Samuel Chrval. Také italští nadhazovači Marelli, Taschin a Gionavardi zapsali kombinovaný no-hitter.

Nejvyrovnanější bylo večerní utkání skupiny A v Brně mezi Francií a Německem, v němž se nakonec radovala Francie 6:5. Důležitý krok k výhře udělali francouzští hráči ve 4.směně ziskem 3 bodů po směsici odpalů a nepřesností německé obrany. Německo pak nevyužilo tlaku a plně obsazených met v dohrávce, soupeř naopak z této situace vytěžil dvoj aut. Obhájce titulu se nadechl k obratu v dohrávce 7.směny, ale dokázal po sérii hitů stáhnout pouze tři body, což na výhru nestačilo.

Ve čtvrtek vstoupí do šampionátu také česká reprezentace, volno má naopak Německo.

Čtvrteční program:
11:00 Trnava – Rakousko – Itálie
16:00 Trnava – Slovensko – Nizozemsko
19:00 Brno – Francie – Česko

Starší články